Polityka prywatności

 

ZAPEWNIAMY NASZYM KLIENTOM PEŁNE POSZANOWANIE ICH PRYWATNOŚCI ORAZ OCHRONĘ ICH DANYCH OSOBOWYCH.

Dane osobowe przekazywane nam przez Klientów przetwarzamy w sposób zgodny z zakresem udzielonego przez Klientów zezwolenia oraz wymogami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Dane osobowe Klientów przechowujemy na serwerach zapewniających ich pełne bezpieczeństwo. Dostęp do bazy danych posiadają jedynie uprawnieni pracownicy Sklepu.

 

ZASADY OCHRONY I PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W SERWISIE DRONOPEDIA.PL

 

Informacja o Administratorze: 

 1. Administratorem danych osobowych jest firma „Usługi Informatyczne Bartosz Pawłowski”, ul. Borówkowa 7, 32-005 Niepołomice, REGON 381886570, NIP: 7542983646 (właściciel serwisu dronopedia.pl; dalej jako „Administrator”).
 2. Z Administratorem można się kontaktować:
  • pisemnie, na adres: DRONOPEDIA, Borówkowa 7, 32-005 Niepołomice,
  • za pomocą poczty elektronicznej, na adres: sklep@dronopedia.pl 
 3. Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.

 

Jakie są cele przetwarzania danych osobowych? 

 1. Podanie danych osobowych jest dobrowolne – nie ma ustawowego obowiązku podania danych osobowych – jednakże obowiązek ten może wynikać z przepisów szczególnych (ustawy o prawach konsumenta, prawa cywilnego, przepisów podatkowych). Konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych może być w szczególności odmowa świadczenia usług lub odmowa zawarcia i wykonania umowy sprzedaży.
 2. Dane Osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.
 3. Dane osobowe w serwisie internetowym dronopedia.pl (dalej jako „Serwis”) przetwarzane są w celu:
  1. zawarcia i realizacji umowy zawartej między Administratorem a użytkownikiem, w tym także wynikającej z zaakceptowanego regulaminu
  2. przyjęcia i rozliczenia płatności za zakup
  3. pomiarów statystycznych i marketing własny, w tym analiza i profilowanie danych w celach marketingowych produktów i usług Administratora
  4. umożliwienia kontaktu pomiędzy kupującymi a sprzedającym
  5. wyrażenia publicznej opinii o zakupionych towarach
  6. obsługi zgłoszeń reklamacyjnych
 4. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z Administratorem, w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla świadczenia usług, a także w zakresie, w jakim jest to uzasadnione interesem odbiorcy, w szczególności podmioty świadczące usługi księgowe, transportowe, a także w zakresie przyjmowania i rozliczania płatności. Dane mogą być także przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie Administratora m.in. dostawcom usług IT czy narzędzi z których korzystamy dostarczając usługi – przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z Administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora.
 5. Informujemy, że w oparciu o dane osobowe możemy podejmować zautomatyzowane decyzje, w tym profilować dane osobowe w celu dostosowania ofert do indywidualnych preferencji i zdolności finansowej w celu spełnienia usługi, a także dopasowania treści strony internetowej, w tym reklam, do zainteresowań czy poszukiwanych usług i ofert, w szczególności na podstawie danych demograficznych, geograficznych, behawioralnych. Na podstawie indywidualnych preferencji możemy kierować do Użytkownika dopasowane informacje, w tym informacje handlowe. 
 6. Możemy też wykorzystywać dane w celu nawiązania kontaktu:
  • telefonicznego
  • mailowego
  • inną drogą elektroniczną.
 7. Materiały reklamowo - promocyjne wysyłamy Klientom jedynie wówczas, gdy wyrazili na to zgodę. Dotyczy to w szczególności newslettera wysyłanego Klientowi, jeżeli potwierdzi wyraźnie wskazanego przez nas linka zawierającego akceptację na otrzymywanie newslettera o aktualnych promocjach,  rabatach i nowościach w naszym Sklepie. Materiały te dotyczą  wyłącznie oferty naszego Sklepu.

 

Jakie dane przetwarzamy?

Informujemy, że możemy przetwarzać następujące kategorie danych osobowych, niezbędnych do świadczenia usług drogą elektroniczną:

 • dane osobowe podawane przez Użytkownika – imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu, nr NIP, REGON, nazwa firmy, adres; adres dostawy
 • dane związane z korzystaniem z serwisu internetowego, a także zachowania i zainteresowania użytkowników, dane o profilu zainteresowań użytkowników, w tym dane  dostępne w systemach reklamowych i statystycznych naszych partnerów takich jak Facebook czy Google, język, rodzaj przeglądarki, rozdzielczość ekranu, system operacyjny, urządzenie, dostawca usług internetowych, adres IP zakończenia sieci, unikalne ID nadane przez Administratora.

Dane osobowe mogą pochodzić z następujących źródeł:

 • z wypełnionego formularza zakupowego w Serwisie,
 • z wypełnionego formularza kontaktowego/newslettera
 • z gromadzonych plików „cookies”
 • z gromadzonych logów serwera www przez operatora hostingowego Sklepu internetowego (konieczne do poprawnego działania serwisu)

 

Udostępnienie danych

 1. Twoje dane ujawniamy innym podmiotom tylko wówczas, gdy jest to niezbędne do zrealizowania świadczeń, które zamawiasz albo, gdy jest to konieczne dla naszego rozwoju i ulepszania naszej oferty. Są to zawsze podmioty wyspecjalizowane w danej dziedzinie, które świadczą dla nas profesjonalne usługi wspierające sprzedaż w naszym sklepie. Dane podlegają udostępnieniu innym podmiotom wyłącznie w granicach dozwolonych prawnie.
 2. Rodzaje podmiotów, którym możemy ujawniać Twoje dane to:
  1. firmy świadczące usługi kurierskie i pocztowe – dzięki temu możesz otrzymać zakupiony towar na adres, który wskazałeś w zamówieniu;
  2. firmy świadczące usługi księgowe
  3. firmy świadczące dla nas usługi IT – dzięki temu możemy m. in. utrzymywać oprogramowania służące do prowadzenia sklepu, Newslettera, ewidencje sprzedaży itd.;
  4. firmy zbierające opinie o produktach oraz o sklepach – dzięki temu możesz podzielić się swoją opinią o produkcie lub wrażeniami z korzystania z naszego sklepu.
  5. firmy świadczące usługi płatności elektronicznych - dzięki temu możesz bez problemu, szybko i bezpiecznie zapłacić za zamówione towary
  6. podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. Prezes U.K.E., Prezes U.O.K. i K., sądy, organy podatkowe – ale tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o podstawę prawną.
 3. Sprzedawca może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Sklep upoważnionym organom Państwowym na podstawie ich prawomocnego żądania.

 

 

Jakie są prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych?

Klient ma prawo do:

 • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych,
 • żądania od Administratora sprostowania swoich danych osobowych,
 • żądania od Administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Stawki 2, 00-193 Warszawa
 • przenoszenia swoich danych,

Dodatkowo jeżeli dane są przetwarzane na podstawie zgody:

 • cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych,

Jeżeli dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu Administratora

 • wniesienia do Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego,
 • wniesienia do Administratora sprzeciwu wobec profilowania w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z marketingiem bezpośrednim,

Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.

W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Administratorem.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że jeżeli na stronie internetowej naszego Sklepu zamieszczamy linki prowadzące do innych, nieadministrowanych przez nas stron internetowych, to nie możemy odpowiadać ani za zawartość tychże stron, ani za stopień ochrony prywatności realizowany przez administratorów tych stron. Podejmując decyzję o przejściu na takie strony, Klient czyni to na własną odpowiedzialność. Zachęcamy przy okazji do zapoznania się z polityką prywatności realizowaną przez te strony, zanim Klient udostępni im swoje dane osobowe.

 

Wtyczki społecznościowe

W Serwisie używamy wtyczek społecznościowych. Są one opisane w niniejszym punkcie.

Wtyczki stanowią niezależne rozszerzenia dostawców serwisów społecznościowych. Nie mamy zatem wpływu na zakres danych zbieranych przez dostawców serwisów społecznościowych przy użyciu wtyczek.

Cel i zakres zbierania danych, ich dalszego przetwarzania i wykorzystywania przez serwis społecznościowy oraz związane z tym prawa użytkowników i możliwości ustawienia ochrony ich prywatności są przedstawione w informacjach o polityce prywatności odnośnego serwisu społecznościowego.

Jeśli nie chcą Państwo, by dostawcy serwisów społecznościowych otrzymywali dane i ewentualnie zapisywali bądź wykorzystywali je, nie należy używać odnośnych wtyczek.

 Adresy poszczególnych dostawców wtyczek i adres URL do ich wskazówek dotyczących danych osobowych:

 1. Google Inc., 1600 Amphitheater Parkway, Mountainview, California 94043, USA; https://policies.google.com/privacy?hl=pl
 2. Facebook jest prowadzony pod adresem www.facebook.com przez firmę Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA, i pod adresem www.facebook.de przez firmę Facebook Ireland Limited, Hanover Reach, 5-7 Hanover Quay, Dublin 2, Irlandia ("Facebook"). Przegląd wtyczek Facebooka i ich wyglądu znajduje się tutaj: http://developers.facebook.com/plugins; informacje na temat polityki prywatności Facebooka znajdują się tutaj: http://www.facebook.com/policy.php

 

Pliki "cookies"

Nasz Sklep posługuje się również tzw. plikami cookies (ciasteczka). Pliki te są zapisywane na komputerze Klienta przez nasz serwer i dostarczają danych statystycznych o aktywności Klienta, w celu dobrania naszej oferty do jego indywidualnych potrzeb i gustów. Klient w każdej chwili może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, choć musi mieć świadomość, że w niektórych przypadkach odłączenie tych plików może wpłynąć na utrudnienia w korzystaniu z oferty naszego Sklepu. Pliki cookies zapisywane na komputerze Klienta przechowują informacje na temat:

 • sesji Użytkownika,
 • ostatnio oglądanych produktów,
 • oddania głosu w ankiecie
 • oceny produktu
 • iteracji wersji koszyka
 • służące do weryfikacji efektów kampanii Google lub Facebook
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium